Dlaczego warto wybrać krem Retinol zamiast kremu do twarzy z retinolem?

retinol to krem rozjaśniający skórę. Czerpiesz wszystkie korzyści, a także wiele nawilżających, kojących składników, które zmniejszają suchość i zaczerwienienia. retinol jest formą witaminy A i często jest określany jako „witamina, która sprawia, że wyglądasz młodziej”. Wcześniej poznaliśmy wiele zalet kremu z retinolem, ale tutaj poznajemy tylko najważniejsze składniki kremu rozjaśniającego skórę – te, które naprawdę przynoszą efekty.

 

Istnieje kilka przyczyn powstawania drobnych linii i zmarszczek i żaden pojedynczy składnik nie jest w stanie wyleczyć ich wszystkich. Ale stosowanie kremu z retinolem może pomóc zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek na twarzy. Składnik retinol ma specjalną strukturę molekularną, dzięki której jest łatwiej wchłaniany przez skórę niż inne substancje. Kiedy retinol jest stosowany miejscowo na skórę, może stymulować odnowę kolagenu. Wraz z wiekiem zmniejsza się liczba włókien kolagenowych, powodując zmarszczki i drobne linie.

 

Drobne linie i zmarszczki nie są jedynymi oznakami starzenia, na które Retinol może zaradzić. Często występują również suchość, szorstkie plamy, plamy starcze, cienie i matowość. Aby zwalczyć suchość, użyj kremu z retinolem ze środkami przeciwsłonecznymi, takimi jak awobenzon i dwutlenek tytanu. Unikaj kremu Retinol zawierającego sztuczne zapachy, barwniki lub barwniki. W porządku, jeśli masz wrażliwą skórę, ponieważ retinol jest bardzo delikatny.

 

Chociaż krem Retinol może walczyć ze starzeniem się skóry, nie odwróci tego. Jednak dobry krem Retinol może zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek oraz stymulować komórki skóry. Certyfikowany dermatolog powinien przepisać Ci Retinol, jeśli zmarszczki i linie nie ulegną poprawie po czterech do sześciu tygodniach regularnego stosowania. Jeśli nadal uważasz, że może to być przydatne, lekarz pomoże Ci zdecydować, czy Retinol jest odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry.

 

Istnieje kilka rodzajów kremów Retinol, w tym balsamy, kremy, żele i zastrzyki. Retinol jest dostępny zarówno w formie na receptę, jak i bez recepty. Niektórzy ludzie decydują się na połączenie Retinolu z miejscowym lekiem na trądzik na receptę zwanym siarczanem retinolu. Na przykład niektórzy lekarze mogą zalecać serum retinolowe wraz z lekami przeciwtrądzikowymi zwanymi retinoidami.

 

Stosując krem pod oczy Retinol, upewnij się, że nie wysuszy on nadmiernie skóry. Niektórzy eksperci odradzają stosowanie kremu pod oczy Retinol wokół oczu, ponieważ krem może dostać się do delikatnej tkanki. Kiedy chcesz kupić krem Retinol przez Internet, pamiętaj, że najlepiej zamówić go u autoryzowanego sprzedawcy. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, skontaktuj się z lekarzem przed użyciem kremu Retinol lub jakiegokolwiek produktu do stosowania miejscowego. Jeśli wystąpią jakiekolwiek skutki uboczne, natychmiast przestań używać produktu.

 

Jeśli masz bardzo wrażliwy typ skóry, powinieneś również pamiętać, że krem Retinol może być drażniący. Niektóre osoby mogą odczuwać zaczerwienienie, łuszczenie lub swędzenie po zastosowaniu serum Retinol. Z tego samego powodu niektóre osoby mogą odczuwać poważną wysypkę lub silne swędzenie po zastosowaniu kremu pod oczy Retinol. Jeśli po zastosowaniu serum Retinol wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy unikać stosowania kremu.

 

Na koniec pamiętaj, aby podczas zamawiania produktów przez Internet poprosić o odpowiednie świadectwa zdrowia. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wymaga od producentów podania na etykiecie informacji o aktywności farmaceutycznej ich produktów. Bez zaświadczenia od wykwalifikowanego lekarza nie można określić, jaka dawka kremu Retinol jest dla Ciebie odpowiednia. Dotyczy to zwłaszcza La Roche-PMS. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za upewnienie się, że Twój krem będzie skuteczny w Twojej kuracji.

 

Krem Retinol może być stosowany codziennie jako środek nawilżający. Jego podstawowym działaniem jest stymulacja obrotu komórkowego i stymulacja produkcji kolagenu. Ponadto nawilżające działanie retinolu może zapobiegać powstawaniu drobnych linii i zmarszczek oraz suchości wokół oczu.

 

W kremie Retinol od LaRoche-PMS zastosowano syntetyczną witaminę A, o której wiadomo, że jest skuteczniejsza niż naturalny retinoid, kwas retinowy. Ta syntetyczna forma witaminy A jest również znacznie łagodniejsza niż witamina A znajdująca się w żywności. Niestety, ze względu na swoją strukturę molekularną, naturalne retinoidy nie mogą przenikać przez pory skóry. Oznacza to, że retinol nie może zostać wchłonięty przez skórę właściwą. Z drugiej strony syntetyczne retinoidy mogą łatwo przenikać przez pory skóry i przedostawać się do krwiobiegu.

 

Podsumowując, istnieje kilka korzyści wynikających ze stosowania Retinolu. Przede wszystkim zawiera tylko jedną cząsteczkę retinolu na miligram, co jest znacznie słabsze niż dwie cząsteczki retinolu na uncję kremu. Stosując Retinol miejscowo, możesz stymulować produkcję kolagenu i redukować drobne linie i zmarszczki wokół oczu. Wreszcie nawilżające działanie retinolu pomaga zapobiegać suchości i trądzikowi. Stosowanie kremu Retinol sprawi, że Twoja skóra będzie gładka i lekka.